Jak wyglądałby Twój wymarzony dom?

Regulamin forum
Tu znajdziesz regulamin forum. Przeczytaj koniecznie.
Admin24
Site Admin
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 26, 2021 2:23 pm

Jak wyglądałby Twój wymarzony dom?

Post autor: Admin24 »

Jak wyglądałby Twój wymarzony dom ?
kasiunia
Posty: 133
Rejestracja: pn gru 13, 2021 5:36 pm

Re: Jak wyglądałby Twój wymarzony dom?

Post autor: kasiunia »

Myślę ,że każdy, kto podejmuje decyzję o budowie domu wcześniej o nim marzył i w myślach wyobrażał sobie jak dom będzie wyglądać. Tak było i u nas i właśnie te wyobrażenia znajdują odzwierciedlenie w wybranym projekcie budowlanym. Już na tym etapie trzeba zdać sobie sprawę z faktu - jak bardzo ważną konstrukcją jest dach w naszym domu. By konstrukcja była solidna trzeba ją dokładnie wykonać. Firma , która nam wykonała dach to firma Mg Dachy - https://mgdachy.pl/wycena-konstrukcji/ firma z 20 letnim doświadczeniem co było widać w pracach jakie wykonali.



MG Domy sp. z o. o.
ul. Uczniowska 13, 03-112 Warszawa
tel: +48 500 200 660,
mail: biuro@mgdachy.pl
Barburka
Posty: 40
Rejestracja: śr gru 15, 2021 1:06 am

Re: Jak wyglądałby Twój wymarzony dom?

Post autor: Barburka »

Dach już mam, dom stoi, teraz zaczyna się wykańczanie. Ściany stanęły migiem, teraz idzie znacznie wolniej. Układanie instalacji, podłóg, biały montaż, kafelki, kominek... Chodzę często na budowę i patrzę na postępy prac. Przed rozpoczęciem budowy spotykałam się kilka razy z moim projektantem wnętrz, żeby mieć pewność, że spodoba mi się wszystko co on zaproponuje. Miał na prawdę kilkanaście super pomysłów na które ja bym nie wpadła. Mogę Wam polecić, zobaczcie portfolio https://mist.com.pl/portfolio/d538-dom-nowy-sacz-2/
foxi
Posty: 111
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:37 pm

Re: Jak wyglądałby Twój wymarzony dom?

Post autor: foxi »

Przedmówca wspomniał o tym , jak ważną konstrukcją jest dach - to prawda. Bardzo ważnym tematem w kontekście całej budowy jest wybór projektu budowlanego, od tego zależy nasze zadowolenie oraz spełnieni marzeń o nowym domku. Znalezienie dobrego projektu budowlanego w naszym przypadku trwało aż 3 miesiące ale w końcu szczęście się do nas uśmiechnęło podwójnie. Po pierwsze znaleźliśmy świetny projekt budowlany na Mg Projekt - https://www.mgprojekt.com.pl/ a ponadto otrzymaliśmy 20-to procentową bonifikatę na zakupiony projekt , to dzięki promocji wiosennej w Mg Projekt.
Łeska
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:45 am

Re: Jak wyglądałby Twój wymarzony dom?

Post autor: Łeska »

I jak już udało się sprawdzić projekty domów i wybrać ten idealnie dobrany pod Wasze potrzeby? My chcieliśmy mieć nieduży domek tak do 100m2 dla rodzinki 2+1 z większym salonem i też tarasem gdzie będziemy mogli posiedzieć z rodzinką i znajomymi. Postawiliśmy z biura projektów Archon wybierając "Dom w leszczynowcach 7" o takim zawsze marzyliśmy i w końcu się to zrealizowało :)
Violuśka
Posty: 91
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 5:56 am

Re: Jak wyglądałby Twój wymarzony dom?

Post autor: Violuśka »

Każdy, kto rozpoczyna budowę domu ma jakieś o nim wyobrażenia. Dobrze jeśli te wyobrażenia mają swoje odzwierciedlenie już w projekcie budowlanym. Bardzo ważnym elementem wyposażenia domów są okna i drzwi, drzwi zewnętrzne jak i drzwi wewnętrzne - https://insolut.pl .Dobierz drzwi do swoich wyobrażeń o domu zarówno pod względem kolorystyki jak i stylu.
kokietka
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 3:42 pm

Re: Jak wyglądałby Twój wymarzony dom?

Post autor: kokietka »

Kiedyś miałam marzenie mieć mały, drewniany dom na przedmieściach,moje marzenie spełniło się dzięki firmie https://skandhouse.pl/
Chciałam by był solidny, elegancki,energooszczędny i wszystko to mam, bo zaufałam doświadczonym ludziom z Skand House. Postawili mi dom jak z bajki, wybudowany w nowoczesnej technologii Steico z najlepszego drewna. Są doskonale przemyślane,wygodne i funkcjonalne.
kasiunia
Posty: 133
Rejestracja: pn gru 13, 2021 5:36 pm

Re: Jak wyglądałby Twój wymarzony dom?

Post autor: kasiunia »

Budując dom trzeba koniecznie pamiętać o czymś takim jak hydroizolacja budynków .Jeżeli konieczna jest hydroizolacja fundamentów, tarasu lub balkonu, warto wykorzystać nowoczesne technologie , taką technologia jest właśnie bostik. To bardzo skuteczne technologie, zarówno do rozwiązań zewnętrznych jak i wewnętrznych.
k4sia
Posty: 53
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:32 pm

Re: Jak wyglądałby Twój wymarzony dom?

Post autor: k4sia »

Violuśka pisze: pt paź 28, 2022 6:05 pm Każdy, kto rozpoczyna budowę domu ma jakieś o nim wyobrażenia. Dobrze jeśli te wyobrażenia mają swoje odzwierciedlenie już w projekcie budowlanym. Bardzo ważnym elementem wyposażenia domów są okna i drzwi, drzwi zewnętrzne jak i drzwi wewnętrzne
To oczywiste. Tylko okna i drzwi najlepiej dobierać pod parametry. Bo one mają dość istotne znaczenie. Oczywiście fajnie jak takie okna dobrze wyglądają. ale patrząc na zimy i koszty ogrzewania, ale i gorączki latem w naszym klimacie, to dobre okna potrafią zdziałać cuda. Oknoplast ma dobre rozwiązania. Mają swoje salony w kraju, a część ma status premium, jak Sampre w Bydgoszczy. W takich salonach możemy liczyć na lepszą obsługę i lepsze warunki.
ODPOWIEDZ