Kreatywne plastyczne zabawy z dzieckiem

Regulamin forum
Tu znajdziesz regulamin forum. Przeczytaj koniecznie.
Znaczka
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 08, 2022 7:22 am

Kreatywne plastyczne zabawy z dzieckiem

Post autor: Znaczka »

Chętnie poczytam co ciekawego wymyślacie na zabawy plastyczne z dziećmi i podzielę się swoimi doświadczeniami. Ostatnio super zabawa była u nas z plasteliną fluorescencyjną ASTRA. Dzieciaki zachwycone., a ludziki dalej ustawione na szafkach i dochodzą nowe :)
kiki
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:31 am

Re: Kreatywne plastyczne zabawy z dzieckiem

Post autor: kiki »

Jak coś to astra ma też super modeline, ja mam akurat pastelową, ale neonowa też jest. Po ulepieniu figurek można je upiec w piekarniku i stwardnieją.
Znaczka
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 08, 2022 7:22 am

Re: Kreatywne plastyczne zabawy z dzieckiem

Post autor: Znaczka »

Ooo to może być super. Gdzie taka ASTRA zamawiasz? A może kupujesz stacjonarnie?
szamanka
Posty: 33
Rejestracja: pn kwie 11, 2022 4:28 pm

Re: Kreatywne plastyczne zabawy z dzieckiem

Post autor: szamanka »

Ja swojego kilkulatka po prostu angażuję w wiele prac codziennych. Zawsze wołam go i zachęcam do wspólnego wypiekania chleba czy ciasta. Ostatnio nawet wspólnie upiekliśmy kolorowy bardzo dekoracyjny tort urodzinowy. Dziecko w kuchni może doświadczać wszystkimi zmysłami, może być kreatywne, uczy się kolorów,dzięki barwnikom czy pisakom, uczy się mieszania, poznaje nowe zapachy, samodzielnie z masy cukierniczej tworzy dekoracje, kształty, a dzięki stemplom poznaje litery i uczy się pisać własne imię na torcie https://torcik.net/kategoria-produktu/n ... -alfabety/
Znaczka
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 08, 2022 7:22 am

Re: Kreatywne plastyczne zabawy z dzieckiem

Post autor: Znaczka »

Nie wiem czy próbowałyście ale cudowną zabawę ostatnio mieliśmy z gliną samoutwardzalną ASTRA. Jak ktoś nie próbował to mega polecam. Dziewczyny zachwycone a i mnie się bardzo podobało :)
Falbanka
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 08, 2022 7:54 am

Re: Kreatywne plastyczne zabawy z dzieckiem

Post autor: Falbanka »

Kochamy zabawy kreatywne. Mam trójkę dzieci i ciągle coś kupujemy, a oni tworzą. Ostatnio super sprawdziła się ta nowa Frutolina i farby do szkła. Meta super tubki, więc dzieciaki tworzyły cudne rzeczy. Całe okna w ich pokoju były w witrażach.

Obrazek
link
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:31 am

Re: Kreatywne plastyczne zabawy z dzieckiem

Post autor: link »

Też je mamy, córka uwielbia :) A teraz niedawno kupiłam jej takie do tkanin, do tego wezmę jakieś zwykłe białe koszulki i niech sobie tworzy swoje unikatowe stroje :)
Falbanka
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 08, 2022 7:54 am

Re: Kreatywne plastyczne zabawy z dzieckiem

Post autor: Falbanka »

Ooo nie wiedziałam, że jest taka ASTRA do tkanin. Też chetnie kupię dzieciakom, zaraz zobaczę czy można zamówić online. Gdzie kupowałaś?
link
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:31 am

Re: Kreatywne plastyczne zabawy z dzieckiem

Post autor: link »

Ja zamówiłam przy okazji kompletowania wyprawki ze szkoloteka.pl, ale myślę, że stacjonarnie też znajdziesz w sklepach papierniczych czy takich z zabawkami
ODPOWIEDZ