Urządzam mieszkanie

Regulamin forum
Tu znajdziesz regulamin forum. Przeczytaj koniecznie.
Majka
Posty: 31
Rejestracja: pn gru 13, 2021 3:11 pm

Urządzam mieszkanie

Post autor: Majka »

Hej, jestem w trakcie aranżacji pierwszego mieszkania i chcę, żeby było urządzone funkcjonalnie. Dlatego szukam praktycznych dodatków. Mi spodobały się te absorbery od Mega-Acoustic https://www.mega-acoustic.pl/oferta/pia ... kustyczne/ . Mają nowoczesny design i będą pasowały do mojego mieszkania. Ładnie wyglądają, a przy okazji można poprawić akustykę. Co sądzicie o tym rozwiązaniu? Macie inne praktyczne pomysły?
szamanka
Posty: 33
Rejestracja: pn kwie 11, 2022 4:28 pm

Re: Urządzam mieszkanie

Post autor: szamanka »

Obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się różnorodne ramki, zawieszane praktycznie w każdym pomieszczeniu. To jak się okazuje jest bardzo modny trend i utrzymuje się on już od kilku sezonów. Ramki są ponadczasowe, można w nie oprawić dosłownie wszystko, od plakatów,zdjęć, rysunków, po dzieła sztuki czy pamiątki z wakacji. Wielu ludzi decyduje się na ramy drewniane, o których warto poczytać na https://aluramy.pl/pl/n/Ramy-drewniane- ... wnetrzu/49
kasiunia
Posty: 133
Rejestracja: pn gru 13, 2021 5:36 pm

Re: Urządzam mieszkanie

Post autor: kasiunia »

Wszyscy chcemy aby nasze mieszkania były na prawdę ładne. Pamiętajmy jednak o ich funkcjonalności - to również ważne jeśli nie ważniejsze zadanie do wykonania. W jaki sposób najlepiej i najtaniej przygotować ciepłą wodę użytkową? Myślę ,że do takich celów najlepiej nadają się przepływowe ogrzewacze wody użytkowej, bo podgrzewają jedynie tę część wody jaką za chwilę wykorzystamy - to bardzo ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie.
k4sia
Posty: 53
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:32 pm

Re: Urządzam mieszkanie

Post autor: k4sia »

Pytanie jaki układ w mieszkaniu. Bo to dość istotne. Czasami mamy np. zamkniętą kuchnię, jako osobne pomieszczenie, ale często kuchnia jest częścią salonu. A to potrafi mocno zmienić styl, w jakim się urządza dane pomieszczenie. Szczególnie w otwartym układzie ciężko pogodzić ładny wygląd kuchni, bo widoczna z salonu, z praktycznością miejsca do gotowania. I tutaj na pewno byśmy musieli iść w zabudowę na wymiar i sprzęty, które raczej są mniej codzienne. I oczywiście do zabudowy. Może coś jak innova od Solgazu, jako płyta? Też ich okapy by się całkiem nieźle wpasowały, bo nowocześnie wyglądają, a funkcje mają mega fajne.
foxi
Posty: 111
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:37 pm

Re: Urządzam mieszkanie

Post autor: foxi »

Zarówno urządzeniem mieszkania jak i wcześniejszym jego remontem zajmujemy się sami - we własnym zakresie. Z racji tego ,że wszystkie ściany i sufit malujemy na kolor biały dobra biała farba była nam na prawdę potrzebna. Dzięki samodzielnym pracom oszczędzamy całkiem sporo pieniędzy. Dobrze wiemy jak drogie są usługi budowlane - w tym malarskie.
ARO
Posty: 57
Rejestracja: czw gru 16, 2021 12:50 pm

Re: Urządzam mieszkanie

Post autor: ARO »

k4sia pisze: czw maja 18, 2023 9:17 pm Pytanie jaki układ w mieszkaniu. Bo to dość istotne. Czasami mamy np. zamkniętą kuchnię, jako osobne pomieszczenie, ale często kuchnia jest częścią salonu. A to potrafi mocno zmienić styl, w jakim się urządza dane pomieszczenie. Szczególnie w otwartym układzie ciężko pogodzić ładny wygląd kuchni, bo widoczna z salonu, z praktycznością miejsca do gotowania. I tutaj na pewno byśmy musieli iść w zabudowę na wymiar i sprzęty, które raczej są mniej codzienne. I oczywiście do zabudowy. Może coś jak innova od Solgazu, jako płyta? Też ich okapy by się całkiem nieźle wpasowały, bo nowocześnie wyglądają, a funkcje mają mega fajne.
Fajne sprzety mają. Okapy i płyty. Eleganckie z wyglądu, co widac nawet na zdjeciach, ale te funkcje jakie maja to jest strzał :) Mają wiecej niz inni i warto coś z tego wykorzystać. Bo to praktyczne dodatki.
Violuśka
Posty: 91
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 5:56 am

Re: Urządzam mieszkanie

Post autor: Violuśka »

Urządzanie mieszkania to nie tylko meble, ściany i urządzenia agd i rtv. To także media takie jak internet z telewizją .Trzeba stwierdzić ,że szybki i niezawodny internet to dzisiaj bardzo ważna rzecz, bo wiele osób pracuje zdalnie i niezawodny internet jest po prostu potrzebny do pracy.
iriss
Posty: 37
Rejestracja: śr gru 15, 2021 4:20 pm

Re: Urządzam mieszkanie

Post autor: iriss »

A kuchnie na wymiar będziecie robić? Czy może gotową kupujecie? Tak pytam, ponieważ jestem ciekawa waszego zdania... Ja przykładowo znalazłam firmę MAXDesign i kusi mnie, aby to na ich usługi postawić. Wydaje mi się, że naprawdę można dzięki nim zdobyć kuchnię taką jaką się naprawdę potrzebuje.
kasiunia
Posty: 133
Rejestracja: pn gru 13, 2021 5:36 pm

Re: Urządzam mieszkanie

Post autor: kasiunia »

Urządzanie mieszkania to chyba już najprzyjemniejszy moment, choć może okazać się dość kosztowny. Główny składnik takiego urządzania czyli meble mogą nas przyprawić o ból głowy ... te ceny. Możemy jednak zagospodarować nasze stare meble z lekkimi modyfikacjami. Chodzi o to ,że możemy takie meble przemalować specjalnymi farbami oraz wymienić na przykład uchwyty do mebli , musicie jednak znaleźć sklep albo hurtownię z akcesoriami do mebli.
ODPOWIEDZ