własny ogród

Z innej beczki, na luzie, o wszystkim i o niczym:)
kolorowa
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 2:57 pm

własny ogród

Post autor: kolorowa »

Wreszcie przyszedł czas na aranżację wymarzonego ogrodu. Planujemy zrobić studnię głębinową, żeby nie podlewać wodą z wodociągów, bo to jednak droga impreza. Jakie pompy głebinowe polecacie? Na co zwrócić uwagę przed zakupem?
foxi
Posty: 111
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:37 pm

Re: własny ogród

Post autor: foxi »

Każdy kto ma swój domek z pewności marzeniach widzi jak ma wyglądać jego ogród. Jak urządzić i jak wyposażyć taki ogród. To zależy od wielu rzeczy. Jednak dobre rady znajdziecie w tym sklepie - centrum mebli Warszawa .Tam także znajdziecie osoby ,które z pewnością wam pomogą.
zula
Posty: 14
Rejestracja: śr gru 15, 2021 10:10 am

Re: własny ogród

Post autor: zula »

Nie zapominajcie także o opryskach roślin. Jest to bardzo ważne i z pewnością przydadzą się Wam narzędzia takie jak przekładnia kątowa: https://agroplast.pl/pl/c/Czesci-do-inn ... niczych/70 . Te i wiele innych tego typu akcesoriów znajdziecie na stronie firmy Agroplast. Warto rozejrzeć się w ich ofercie. Polecam wszystkim osobom, które na co dzień interesują się ogrodnictwem oraz rolnictwem. Wybór jest bardzo duży i każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie.
Violuśka
Posty: 91
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 5:56 am

Re: własny ogród

Post autor: Violuśka »

Zadbany ogród to marzenie każdej z nas. Trzeba sobie jednak zdać sprawę z tego ,że aby tak było trzeba trochę czasu poświęcić .W naszym przypadku przekalkulowaliśmy sobie fakt ,że opłaci nam się inwestycja w głębinową studnię oraz w zestaw hydroforowy do studni .Woda jest przecież dość droga więc ta inwestycja zwróci się w dość krótkim czasie.
kasiunia
Posty: 132
Rejestracja: pn gru 13, 2021 5:36 pm

Re: własny ogród

Post autor: kasiunia »

Zawsze marzyliśmy o własnym ogrodzie więc kiedy podjęta została decyzja o budowie domu wiedziałam ,że będzie też ogród. Z biegiem lat wiem ,że aby ogród pięknie wyglądał cały czas należy o niego dbać. W ogrodach zazwyczaj mamy dużo różnych elementów wykonanych z drewna, trzeba więc okresowo je zabezpieczać przed działaniem warunków atmosferycznych. Dobrą robotę w tym zakresie robi specjalny impregnat olejowy do drewna o nazwie Sadolin.
chanelka
Posty: 24
Rejestracja: śr gru 15, 2021 4:21 pm

Re: własny ogród

Post autor: chanelka »

Ja lubię mieć bajeczny ogród, ale i też lubię roślinności w domu. Dlatego chętnie podzielę się z wami artykułem https://www.cebule.pl/ranking-wytrzymal ... ch-do-domu - który jest naprawdę inspirujący. Możecie tam dowiedzieć się jakie polecane są roślinki doniczkowe, wytrzymałe?
foxi
Posty: 111
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:37 pm

Re: własny ogród

Post autor: foxi »

Ostatni nasz zakup do ogrodu to wędzarnia ogrodowa , z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. Większość z was w ogrodzie ma z pewnością grilla. Spróbujcie pójść moim śladem i kupcie sobie wędzarnię ogrodową a zobaczycie jak pyszne wyroby można sobie przygotować.
iriss
Posty: 33
Rejestracja: śr gru 15, 2021 4:20 pm

Re: własny ogród

Post autor: iriss »

Ja też w tym roku nieco zmieniam wygląd mojego ogrodu i buduję oczko wodne. Właśnie teraz szukam do niego wyposażenie i mam do was pytanie, czy faktycznie u firmy wodne-rosliny.pl można
kupić dobre roślinki, typu lilie do oczka wodnego? Czy robiliście u nich zakupu?
Violuśka
Posty: 91
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 5:56 am

Re: własny ogród

Post autor: Violuśka »

Jak już niejednokrotnie pisałam , ogród to miejsce, w który można się na prawdę zrelaksować po całym dniu pracy, a jeśli jest to dodatkowo dzień upalny warto mieć w ogrodzie chociaż niewielki basen ogrodowy. Podczas dużych upałów jest to na prawdę duża frajda. Przyda się wtedy wiedza (choć lepiej aby nie trzeba było korzystać z tej wiedzy) na temat tego jak powinno wyglądać łatanie basenu ogrodowego. Takie dziurki pojawiają się nagle i trzeba mieć czym zareagować na taką syutację.
ODPOWIEDZ