Kuchnia- jej funkcjonalność

Regulamin forum
Tu znajdziesz regulamin forum. Przeczytaj koniecznie.
kasiunia
Posty: 133
Rejestracja: pn gru 13, 2021 5:36 pm

Kuchnia- jej funkcjonalność

Post autor: kasiunia »

Kuchnia każdej z nas wygląda inaczej, to normalne, bo to efekt naszych upodobań oraz potrzeb w zakresie wyposażenia i funkcjonalności. Kuchnia z wyspą - https://meble-halupczok.pl/blog/kuchnie ... -2021-rok/ ,to jest to czego oczekiwałam od nowej kuchni. Możliwości w tym zakresie też jest kilka, pozostaje tylko dokonać rozsądnego wyboru. Poczytajcie sobie jak można zaaranżować kuchnię do swoich potrzeb.
ARO
Posty: 57
Rejestracja: czw gru 16, 2021 12:50 pm

Re: Kuchnia- jej funkcjonalność

Post autor: ARO »

Tak naprawdę sporo zależy od tego co chcemy mieć. Styl kuchni to musi pasować do naszych gustów i to juz idywidualna sprawa. Najwazniejsze by była odpowiednia przestrzeń na przygotowywanie potraw i odpowiednia na przechowywanie. Wystarczająca. No i nie zapominajmy o sprzecie, bo jego funkcjonalność mocno wpływa na to, jak dobrze nam sie gotuje. U mnie np. jest płyta gazowa Solgazu. Innova. Nie wszystkim sie podoba to rozwiązanie. Bo gazowe, bo coś tam. Ale dla mnie ideał. Fajnie wygląda, pod względem sterowania bajka. Łatwo utrzymac w czystości, jak ktoś na bieżąco reaguje. I jest też dużo czyściej w samej kuchni, bo nie ma osadu na meblach.
k4sia
Posty: 53
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:32 pm

Re: Kuchnia- jej funkcjonalność

Post autor: k4sia »

ARO Solgaz ma fajnie zaprojektowany sprzet. Wiele z nich jest po prostu designerskim rozwiązaniem, co nie zmienia faktu, że funkcjonalnie też to górna półka. Sporo się u nich pozmieniało w ostatnich latach i robią coraz łądniejsze urządzenia. Widziałeś ich okap gest control? Wygląda genialnie. A do tego funkcja sterowania właśnie gestami to super pomysł. No bo przecież normą jest, że w kuchni ręce są mokre/brudne, więc jak używać sprzetów.
foxi
Posty: 111
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:37 pm

Re: Kuchnia- jej funkcjonalność

Post autor: foxi »

W każdej kuchni mam takie urządzenia jak zlewozmywak, lodówka czy kuchenka .W każdej tez muszą być meble.Jedni kupują na wymiar a inni składają sami je z segmentów dostępnych na rynku. Jeśli interesuje was temat zabudowy kuchni to polecam wam Atlas kuchnie a ich punkt znajduje się w galerii w Jankach w Warszawie.
Violuśka
Posty: 91
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 5:56 am

Re: Kuchnia- jej funkcjonalność

Post autor: Violuśka »

Dobrze zaprojektowanie kuchni jest podstawą jej funkcjonalności. Po co później przerabiać i tworzyć dodatkowe koszty. Dajcie zaprojektować porządnie kuchnię, najlepiej profesjonalistom i będziecie zadowoleni. Znacie może Nolte kuchnie ?To jeden z największych producentów mebli kuchennych w Niemczech. Lata praktyki widać w podejściu do funkcjonalności w takiej kuchni.
kasiunia
Posty: 133
Rejestracja: pn gru 13, 2021 5:36 pm

Re: Kuchnia- jej funkcjonalność

Post autor: kasiunia »

Kuchnia powinna być ładna (z naszego punktu widzenia) , ale przede wszystkim musi być funkcjonalna. Przede wszystkim w każdej kuchni musi być lodówka oraz kuchenka do przygotowywania potraw na ciepło. Czy wyobrażacie sobie kuchnię bez zlewozmywaka? Raczej nie. Ja ostatnio odkryłam bardzo ciekawe i przydatne urządzenie do gotowania ryżu i kaszy - https://www.aledobre.pl/29722,Kula_do_g ... deale.html .Bardzo pomaga mi w przygotowywaniu potraw.
scesny
Posty: 55
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:23 pm

Re: Kuchnia- jej funkcjonalność

Post autor: scesny »

Kuchnia musi być funkcjonalna, bo od tego sporo zależy, to jak nam się wygodnie gotuje. Ale musi też wyglądać. Same meble pozwalają fajnie zaplanować wnętrze, ale też można mniej tradycyjnie rozmieścić sprzęt AGD. Przykładowo piekarnik nie musi być przecież zawsze pod blatem. Może da się go gdzieś wyżej wstawić, w jakiś mebel? Przynajmniej będzie bardziej pod ręką, łatwiej będzie z niego wyjmować. A inna sprawa, jak to będzie jakiś ładny model, jak np. SPG67 Solgazu, to od razu zyska na wyglądzie i cała kuchnia. Fajnych sprzętów to i szkoda ukrywać pod blatem.
Majka
Posty: 31
Rejestracja: pn gru 13, 2021 3:11 pm

Re: Kuchnia- jej funkcjonalność

Post autor: Majka »

Według mnie kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Dlatego czasami zamiast stołu z krzesłami, można wybrać narożnik kuchenny. Tutaj możecie takie zamówić https://martimeble.pl/17-narozniki-kuchenne . Mają modne wzory i kolory. Poza tym niektóre modele posiadają dodatkową ławeczkę. Każdy członek rodziny będzie miał miejsce, żeby zjeść wspólny posiłek. Zyskacie też dodatkową przestrzeń.
foxi
Posty: 111
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:37 pm

Re: Kuchnia- jej funkcjonalność

Post autor: foxi »

O funkcjonalności kuchni decydują sprzęty tam zamontowane , jej układ ale także i to jakich materiałów użyjemy w kuchni. Ostatnio coraz popularniejsza staje się coraz bardziej szyba do kuchni na ścianę .Na początku to rozwiązanie mnie nie przekonało ale z perspektywy czasu, myślę ,że to świetny pomysł. Przede wszystkim łatwo jest utrzymać czystość ściany szklanej za kuchenką.
zula
Posty: 14
Rejestracja: śr gru 15, 2021 10:10 am

Re: Kuchnia- jej funkcjonalność

Post autor: zula »

A wiecie, gdzie najlepiej szukać serwisu AGD? To także bardzo ważna sprawa. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie Wam Serwis AGD Wrocław - naprawa sprzętu AGD TECHNIK: https://serwisagd-technik.pl/ . Polecam usługi tego serwisu.
ODPOWIEDZ