Podlewanie ogródka

Regulamin forum
Tu znajdziesz regulamin forum. Przeczytaj koniecznie.
kiki
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:31 am

Podlewanie ogródka

Post autor: kiki »

Szukam sposobu na efektywne wykorzystanie deszczówki. Chciałabym nawadniać nią trawnik i podlewać ogródek warzywny, w sumie powinno być tego jakieś 200-250m2. W jaki sprzęt najlepiej zainwestować?
link
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:31 am

Re: Podlewanie ogródka

Post autor: link »

Zbiornik na deszczówkę + pompa, tak chyba najprościej. My mamy pompę IBO Multi IP, dobrze sobie radzi zarówno z wolnostojącej beczki jak i z większego zbiornika na deszczówkę.
kiki
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:31 am

Re: Podlewanie ogródka

Post autor: kiki »

Czy taka pompa jest w stanie współpracować z wężami i zraszaczami? Czy raczej nie ma takiej opcji?
link
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:31 am

Re: Podlewanie ogródka

Post autor: link »

Tak, radzi sobie normalnie, wiem, ze ludzie korzystają też z kilku zraszaczy do takiej pompy, chociaż my w naszym niewielkim ogródku mamy po prostu taki wahadłowy i działa wszystko z pompą świetnie
magska
Posty: 55
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 8:45 am

Re: Podlewanie ogródka

Post autor: magska »

Do podlewania ogródka jest najlepsze nawadnianie automatyczne. Zobacz sobie na https://www.sklepdaglezja.pl/blog/sposo ... e-ogrodowe jak to wszystko praktycznie zamontować i rozwiązać żeby było efektywne i wygodne
kasiunia
Posty: 133
Rejestracja: pn gru 13, 2021 5:36 pm

Re: Podlewanie ogródka

Post autor: kasiunia »

To ,że mamy ciężkie czasy i wszystko jest bardzo drogie to wiemy. Także woda jaką mamy w naszych domach do taniej nie należy. Osoby ,które mają to szczęście i dysponują studnią nie mają takich dylematów. Woda nie licząc zużytego prądu do pomp wodnych jest za darmo. Oczywiście potrzebne też są węże do pompy , by ja wydostać na powierzchnię. Uważam ,że warto zainwestować w dobre węże wysokiej jakości.
AniaJ
Posty: 49
Rejestracja: śr gru 15, 2021 1:08 am

Re: Podlewanie ogródka

Post autor: AniaJ »

Własna pompa to bardo dobry pomysł, żeby mieć tanią wodę w ogrodzie. Można mieć także zgromadzoną wodę z dachu. My właśnie tak mamy. Wodę z deszczówki bardzo lubią rośliny w moim ogrodzie.Nie boję się okresów suszy, których pewnie i w tym roku nie zabraknie. Mój warzywnik i moje klomby z kwiatami na pewno będą piękne. Mam sporo ciekawych nasion z plantet.pl, które częściowo jeszcze trzymam w rozsadnikach, ale po 15 maja wszystkie wysadzę na rabaty.https://plantet.pl/kwiaty-i-rosliny-ozdobne/
foxi
Posty: 111
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:37 pm

Re: Podlewanie ogródka

Post autor: foxi »

To prawda ,że w okresie letnim zuzycie wody w naszych domach gwałtownie wzrasta. Wynika to z faktu ,że zużywamy dużo wody w ogrodzie .To jest przyczynek do tego aby zastanowić się nad inwestycją w studnię głębinową. Czy wiecie może jaka wydajność studni głębinowej jest najlepsza? To nie jest tak proste pytanie a wydajność studni zależy od wielu czynników. Jedno jest pewne ,że wydajnośc studni musi być większa niż wydajność pompy głębinowej.
ODPOWIEDZ