Jak dbać o zdrowie ?

Regulamin forum
Tu znajdziesz regulamin forum. Przeczytaj koniecznie.
Admin24
Site Admin
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 26, 2021 2:23 pm

Jak dbać o zdrowie ?

Post autor: Admin24 »

Jak dbać o zdrowie ?
Od czego zacząć prawidłowe dbanie o swoje zdrowie i dlaczego jest to takie ważne?
pasilfora99
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 13, 2021 2:39 pm

Re: Jak dbać o zdrowie ?

Post autor: pasilfora99 »

moi rodzice są już starszymi osobami, często chorują, wiele leków biorą już na stałe, znalazłam dla nich promocję w DOZ, seniorzy mają zniżkę 20% na wszystkie leki, jeśli je kupią do 12:00
Agness
Posty: 101
Rejestracja: sob lis 27, 2021 7:20 pm

Re: Jak dbać o zdrowie ?

Post autor: Agness »

No jasne, tanie leki są ważne, ale ja to wychodze z założenia, że najpierw lekarz czy to samej czy z rodzicami starszymi i dopiero potem myślenie o lekach, ogólnie uważam, że nie wolno ich nadużywać.
Rozmawiałam kiedyś na prywatnej konsultacji zaklepanej z lekarzem z bazy zdalnego wsparcia, tu https://telemedi.com/pl/lp/pilne-konsultacje-medyczne/
i też fajnie zwracał uwagę na to, że w ostatnich latach strasznie dużo się pakujemy lekami i to wtedy gdy wcale nie trzeba
welminka
Posty: 17
Rejestracja: pn gru 13, 2021 2:38 pm

Re: Jak dbać o zdrowie ?

Post autor: welminka »

nie można zapominać w dbaniu o zdrowie o uszach. To narząd dosyć wrażliwy i wszelkie infekcje mogą mieć potem długotrwałe, negatywne konsekwencje, podobno wielu dorosłych niedosłyszy. Raz w tygodniu aplikuję do uszu vaxol by zapobiec zaleganiu nadmiaru woskowiny, przydaje się także przed wizytami u laryngologa
foxi
Posty: 111
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:37 pm

Re: Jak dbać o zdrowie ?

Post autor: foxi »

Uważam ,że kluczowe są tutaj dwie kwestie. Pierwsza to uprawiani regularne sportów i druga to zdrowa dieta żywieniowa. Pamiętajcie też o okresowych badaniach - bo to ważne. Badania te powinien także obejrzeć lekarz który na nie was skierował. W gabinetach lekarskich coraz częściej instaluje się specjalny program do gabinetu lekarskiego , który usprawnia pracę placówek medycznych. Dzięki niemu pacjenci juz nie zapominają o nadchodzącej wizycie u lekarza - bo program ten pro prostu przypomina o wizycie.
pasilfora99
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 13, 2021 2:39 pm

Re: Jak dbać o zdrowie ?

Post autor: pasilfora99 »

zaczęłam wchodzić w okres menopauzy, niestety zaczęłam mieć wahania nastroju, jestem często rozdrażniona, poirytowana, bardzo mocno się pocę, koleżanka, która już to przechodziła poleciła mi promensil forte. Dopiero od niedawna biorę ale od niej wiem, że dobrze zmniejsza te dolegliowości
scesny
Posty: 55
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:23 pm

Re: Jak dbać o zdrowie ?

Post autor: scesny »

Najważniejsze to zadbać o siebie. Sen, dieta, odpoczynek, regeneracja. Organizm często sam potrafi zadbać o wiele aspektów zdrowia. My musimy tylko zapewnić odpowiednie warunki. Możemy taka regenerację wspomóc np. tlenoterapią. Coś takiego robią w Szczecinie w Si Strefa Regeneracji. Całkiem ciekawe doświadczenie. Przebywa się w odpowiedniej komorze i oddycha się tlenem o wzbogaconej mieszance tlenowej. Wpływa to dość ciekawie na cały organizm.
Borel
Posty: 66
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:23 am

Re: Jak dbać o zdrowie ?

Post autor: Borel »

Zdrowe odżywianie pomoże uchronić nam się przed groźnymi chorobami np. nadciśnieniem, cukrzycą czy nadwagą przed którymi warto się chronić. Bardzo zdrowym i mało kalorycznym produktem godnym uwagi jest kiszona kapusta oraz ogórki. Sprawdź w takim razie na https://artmankiszonki.pl/pl/c/Kapusta-kiszona/14 możecie dowiedzieć się o nich więcej. Można jeść w różnych formach i do tego są bogatym źródłem witamin z grupy B, C, K, a także żelaza, potasu, wapnia i błonnik.
Violuśka
Posty: 91
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 5:56 am

Re: Jak dbać o zdrowie ?

Post autor: Violuśka »

Jak dbać o nasze zdrowie ? Regularnie się odżywiając, regularnie uprawiając sport oraz regularnie wykonując badania okresowe. Tak więc słowo regularnie jest tutaj chyba najważniejsze. Ważna jest też wiedza i jej stosowanie na określone tematy związane ze zdrowiem. Czy wiecie na przykład gdzie jest najwięcej witaminy d3 i jaki ma ona wpływ na stan naszego zdrowia? Poczytajcie na ten temat bo to ważne informacje.
kasiunia
Posty: 133
Rejestracja: pn gru 13, 2021 5:36 pm

Re: Jak dbać o zdrowie ?

Post autor: kasiunia »

Myślę ,że zgodzicie się ze mną ,że dbałość o zdrowie nie jest zbytnio skomplikowanym zajęciem. Wystarczy przecież tylko zdrowo się zacząć odżywiać oraz regularnie ćwiczyć i uprawiać sport. Nie zapominajmy o regularnym badaniu się oraz o tym aby zadbać o regularne płukanie nosa . Ta prosta czynność znacząco wpływa na kondycję górnych dróg opddechowych.
ODPOWIEDZ